Hladiny: opuštěného barrandovského bazénu se opět zavlní
Hladiny: opuštěného barrandovského bazénu se opět zavlní

V pátek 13. října 2023 odehraje kolektiv SHLUK živý koncert připravený speciálně na míru legendárnímu barrandovskému bazénu, který již více než půl století zeje prázdnotou. Hudba SHLUKu vychází z terénního sběru zvukového smogu - koncert se přitom stane součástí celovečerního dokumentárního filmu.

Kolektikv SHLUK zkoumá konkrétní zóny v České republice, kde je možné pozorovat a poslouchat hluk kulturních a technologických jevů, které přímo či nepřímo vedou ke globálnímu oteplování. Jedné se tak třeba o elektrárny, dopravu či výrobu cementu.

Podkladem pro live-set v barrandovském bazéně jsou zvuky z jedné z nejznečištěnějších lokalit v Praze, z okolí Barrandovského mostu. Pomocí senzorů měřících vibraci mostu a zvukového znečištění vznikla audiobanka, která bude formou site-specific koncertu pro veřejnost „recyklována“ na místě barrandovského bazénu.

Koncert je součástí filmu Veřejně prospěšné práce, který zaznamenává umělecké akce se socio-ekologickým přesahem. Cílem filmu je nabídnout kritický pohled na rozvoj Prahy – radikálními uměleckými prostředky bojuje za právo na město. Film vzniká pod taktovkou režiséra Vladimíra Turnera v produkce Beginner’s Mind Ondřeje Lukeše.

Koncert je veřejně přístupný a startuje v 18:30. Vícekanálovou improvizaci SHLUKu doplní hosté Sweeps04 a Jano Doe, o stagedesign se postará Punx23. Organizátoři doporučují návštěvníkům vzít si vlastní občerstvení, bar na místě nebude.

7 months ago
Plavecký bazén pod Barrandovem
Bývalý bazén – Terasy Barrandov