Nepaříme za plotnu, patříme do odborů! panelová diskuze [SdruŽeny]
Nepaříme za plotnu, patříme do odborů! panelová diskuze [SdruŽeny]

ODBORY - ORGANISING - SOLIDARITA - KOLEKTIVNÍ AKCE

Vytáčí tě do běla nerovnost v odměňování, skleněný stropy, algoritmy za šéfa a konstantní znehodnocování akademické práce, péče a feminizovaných povolání? Well don’t mourn, organise! Odbory stávaly v centru společenského dění a spločenými silami je tam můžeme vrátit a dosáhnout u toho lepších pracovních i životních podmínek nejen pro sebe ale i pro ostatní. Odbory mají obrovský potenciál vynášet potřeby lidí na perifériích mocenského zájmu. Na to je ale nutný začít se mobilizovat - a pěkně odspoda!

Ve spolupráci s nadací Rosy Luxembourg pořádáme první akci z cyklu “Nepatříme za plotnu, patříme do odborů!” - panelovou diskuzi 4. března od 18:00 v prostoru galerie Světova 1 na Palmovce. V diskuzi rozebereme spojenectví mezi institucionálními odborovými strukturami a aktivistickými iniciativami, strategické využití kolektivní akce a kolektivního vyjednávání k realizaci politik sociální spravedlnosti, “organisng” princip v odborech jako způsob boje se sexismem na pracovišti i uvnitř odborů a transformativní potenciál organizování v odborech.

Na čtyři horká křesla usednou

Šárka Homfray (OSSOO)
Monika Benedeková (OZ KOVO)
Martina Hvozdenská (OSZSP)
Tereza Táborská (ALICE)

O hostkách se brzy dozvíte více!

Kapacita prostoru Světová 1 je omezena, takže doporučujeme přijít před šestou. Registrace bude otevřena od 17:30. Máme pro vás nachystané drobné veganské občerstvení - kdo dřív přijde, ten dřív mele.

PŘÍSTUPNOST
Prostor S1 bohužel není bezbariérový. Ke vchodu vede 6 schodů. K dispozici jsou skládací židle k sezení.

Pokud potřebujete stimovat, fidgetovat, projít se nebo jít chvíli na vzduch, nebojte se naplňovat své potřeby.

K dispozici je genderově neutrální koupelna se 2 dveřmi.

Menstruační potřeby jsou v koupelně volně k použití.

Prosíme návštěvnictvo, aby přišlo bez parfémů, protože se snažíme omezit vůně v prostoru, abychom vyšilx vstříc lidem s citlivostí na chemické látky.

V prostoru galerie je 11 zářivek, které jsou po většinu času zapnuté.

O pomoc či asistenci s čímkoli dalším se neváhejte obrátit na personál či organizátorstvo.

1 month ago
Světova 1
Světova 1, Prague, Czech Republic