NEDOSTANETE NÁS Z ULICE - kvír demonstrace / Ostrava
NEDOSTANETE NÁS Z ULICE - kvír demonstrace

🏳️‍🌈✊🏻 NEDOSTANETE NÁS Z ULICE - KVÍR DEMONSTRACE ✊🏻🏳️‍🌈

Kde: prostor před PLATO Bauhaus - průvod - Masarykovo náměstí
Kdy: 15.10.2023 v 18:00

//English below

Uplynul rok od vraždy Juraje Vankuliče a Matúše Horvátha před bratislavským kvír podnikem Tepláreň, motivované krajně pravicovou konzervativní ideologií, která je nejen na Slovensku nadále na vzestupu.

Naše bolest a smutek však neustupují, stejně jako neustupuje naše víra v lepší svět. Ale také neustupuje ani náš hněv na současný stav společnosti a plané sliby politiků a političek, kteří svojí nečinností, či až přímo vyjádřenou nenávistí aktivně celou situaci zhoršují.

Proto ani my nebudeme mlčet a vezmeme si ulice zpět.

V neděli 15. října se sejdeme a projdeme městem v solidaritě s kvír lidmi z Bratislavy a celého Slovenska, abychom uctili památku Matúše a Juraje a zároveň ukázali, že pro fašistické agrese a nenávist není v našem ani žádném jiném městě prostor.

Ne kvírfobii!
Ne rasismu!
Ne nacionalismu!
Ne antisemitismu!
A především ne fašismu ve všech jeho podobách!

⚧️ ALERTA ALERTA KVÍR REVOLTA⚧️

//ENG

One year has passed since the murders of Juraj Vankulič and Matúš Horváth happened in front of the Bratislava queer bar Tepláreň, motivated by far-right conservative ideology, which is still on the rise in Slovakia and elsewhere.

However, our pain and sadness are not receding and nor is our faith in a better world. But neither does our anger at the current state of society and the false promises of politicians who, through their inaction or outright hatred, are actively making the situation worse.

That's why we will not remain silent and will take the streets back!

On Sunday, October 15, we will come together to honour the memory of Matúš and Juraj, while showing that fascist aggression and hatred have no place in our city.

No to queerphobia!
No to racism!
No to nationalism!
No to anti-Semitism!
And above all, no to fascism in all its forms!

⚧️ ALERTA ALERTA QUEER REVOLTA ⚧️

7 months ago
před PLATO Bauhaus
Janáčkova 3139/22, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz