Projekce filmu LIDI (Kateř Tureček, 2022) a tvorba kvír plakátů s kolektivem Dekonstrukce
Projekce filmu LIDI (Kateř Tureček, 2022) a tvorba kvír plakátů s kolektivem Dekonstrukce

Od 17:00 tvorba kvír plakátů s kolektivem Dekonstrukce.

Od 19:30 projekce filmu LIDI od Kateř Tureček, 2022

bio: Kateř Tureček (1993) se převážně věnuje dokumentární režii, pedagogice a aktivismu. Pochází ze slováckého Kyjova. Absolvovalx na Katedře dokumentární tvorby na FAMU v Praze. Ve svých filmech se soustředí na tabuizovaná témata, znázornění autenticity a rozličné formální přístupy v dokumentárním filmu. Veřejný zájem, který filmy vytvářejí, Kateř využívá k mediální osvětě daných témat. Zaměřuje se na komunitní výrobu filmu ve spolupráci s marginalizovanými skupinami tvůrců*kyň a k těmto principům se vrací i v jejich prezentaci.

logline: Nebinární režisérstvo Kateř Tureček probírá, objevuje a objasňuje trans identitu ve stylizované dokumentární mozaice.

krátká synopse do 500: Stylizovaná mozaika společenských kontextů, v nichž se režisérstvo Kateř Tureček pohybuje jakožto nebinární osoba. Střídání profesionálního natáčení, záznamů z mobilu a 3D animace vytváří napětí a souběžnost mezi tradicí, historií, trans aktivismem a intimním životem. Jímavé momenty s rodiči a partnerkou, slovácká Jízda králů, hledání kmene skrze pravěkou paralelu či alternativní svět, v němž se prezidentka republiky rozlítí nad nedostatečnou právní ochranou trans lidí. Upřímný vhled do života trans lidí v Česku.

5 months ago
Trhlina
Jaromírova 9, Praha 2
Add to calendar
Download flyer