Existenční večírek s Jaroslavem Haškem
Existenční večírek s Jaroslavem Haškem

Ve čtvrtek 23. listopadu 2023 se bude konat tradiční Existenční večírek, který formou diskusního setkání představí jarní číslo anarchistické revue Existence. Jsme si vědomi, že mezitím už vyšlo i to podzimní, ale jeho tématu se chceme věnovat později na samostatné besedě.

Jarní číslo roku 2023, nad nímž se bude diskutovat, je věnováno spisovateli a humoristovi Jaroslavu Haškovi, jelikož si právě letos připomínáme sté výročí jeho úmrtí. Hašek byl mnohovrstevnou osobností a o některých aspektech jeho života kolují různé dohady, k nimž nemalou měrou přispěly i jeho vlastní mystifikace. Byl cynikem i velice citlivou duší. Byl idealistou, ale místo vznášení se v oblacích kráčel pevnou nohou po zemi… Byl/je milován i nenáviděn a každý ho vidí tak, jak sám chce. Včetně nás. Jaký je tedy pohled na anarchistu Haška?

Vedle haškovského čísla Existence představí Nakladatelství AF i to nové, o jídle, a zejména novou sbírku Haškových textů, psaných do anarchistických novin, která nese název Všivá historie.
Tvůrkyně a tvůrci Existence přivítají jakoukoli zpětnou vazbu a budou zároveň rádi za náměty na hlavní témata dalších čísel a nápady na vylepšení.

Nejen aktuální číslo Existence, ale i ta starší, stejně jako další publikace od Nakladatelství AF budou (a dlouhodobě jsou) na místě k pořízení.

Úvodní představení tématu začne v 18.30 v autonomním prostoru Trhlina (Jaromírova 9, Praha 2). Dorazte ale dříve, jelikož od 18.00 bude nachystaná večeře! Po tematické besedě bude probíhat volná diskuse a zábava.

5 months ago
Trhlina
Jaromírova 9, Praha 2
Add to calendar
Download flyer